9.5.2019

Nowoczesna obsługa pacjentów w placówce medycznej

Wróć do wszystkich wpisów

Aurero to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na polskim rynku medycznym. Rejestruje wszystkie zgłoszenia od Pacjentów w jednym miejscu i umożliwia reagowanie w czasie rzeczywistym, ułatwia managerom codzienną pracę, a także wpływa na wzrost efektywności działu marketingu czy obsługi pacjentów.

Stale rosnąca konkurencja w sektorze usług medycznych wymusza na jednostkach medycznych konieczność nieustannego podnoszenia standardów obsługi Pacjentów oraz tworzenia udogodnień, dzięki którym będą w stanie wyróżnić się na tle pozostałej konkurencji, zachęcając Pacjentów do skorzystania z ich usług.

Aurero to wirtualne centrum dowodzenia, które działa w chmurze, a uruchomienie trwa 15 minut. Bez instalowania, bez informatyków, bez problemów.

Jakie są główne korzyści z korzystania Aurero w obsłudze pacjenta?

  • Zwiększenie liczby odbieranych połączeń

Problem odbierania licznych połączeń telefonicznych od pacjentów dotyczy większości przychodni. Jak zoptymalizować pracę rejestracji zwiększając liczbę pacjentów komercyjnych bez konieczności zwiększania ilości personelu? Z pomocą przychodzi Aurero.

Aurero zbiorczo pokazuje wszystkie zgłoszenia od pacjentów (nie tylko telefoniczne, ale także i formularze ze strony internetowej czy wiadomości e-mailowe) wraz z ich statusami. Dzięki temu na bieżąco wiesz, którzy Pacjenci zostali już obsłużeni, a z którymi należy się jeszcze skontaktować.
Nieodebrany telefon? Próba kontaktu poza godzinami pracy przychodni? Aurero poinformuje Pacjenta, że się z nim skontaktujesz, a Tobie pokaże kto i kiedy próbował się dodzwonić.

Lubisz pozytywnie zaskakiwać swoich Pacjentów? Aurero rozpozna dzwoniącego, dzięki czemu przywitasz ich z imienia, co zwiększy ich lojalność jako Pacjentów Twojej przychodni.

  • Zaplanuj kontakt z wybranymi pacjentami

Lekarz zaleca kontrolę po kilku miesiącach – jest to częsta sytuacja. Co jeśli Pacjent zapomni o badaniu?

Pacjent prosi o umówienie wizyty do lekarza specjalisty. Niestety najbliższy termin jest odległy.  Chory prosi o kontakt jeżeli będzie możliwość jej przyśpieszenia  – jak tego dopilnować?

Powtórne badania okresowe (np. badania krwi, czy cytologia) – jak pomóc Pacjentom o tym pamiętać?

Notatka na kartce nie jest trwałym rozwiązaniem. Pacjenci często zapominają o konieczności powtórnych wizyt lub badań, a wertowanie kartek zeszytu nie należy do optymalnych rozwiązań.

Dlaczego ma to kosztować czas pracy zespołu i powodować straty finansowe przychodni?
Dzięki Aurero będziesz mógł w prosty sposób planować kontakty z konkretnymi pacjentami i oznaczać ich wykonanie. Rejestracja medyczna odczuje harmonię pracy i dodatkowy czas, a przychodnia zyska dodatkowych Pacjentów komercyjnych.

W związku z ciągłym wzrostem konkurencji wśród gabinetów i przychodni należy nieustannie podnosić jakość obsługi Pacjentów. Jest na to wiele sposobów. Jednym z nich jest udostępnienie Pacjentom aplikacji do umawiania wizyt on-line. Odciąży to linię telefoniczną, a Pacjenci zyskają możliwość umawiania się na wizyty o każdej porze dnia i nocy z przysłowiowej kanapy.

  • Wszystkie zgłoszenia w jednym miejscu

Praca nowoczesnej przychodni powinna być optymalna. Na rynku występują programy do prowadzenia dokumentacji (HIS), zarządzania relacjami z klientami (CRM), odbierania połączeń telefonicznych (VOIP), skrzynek pocztowych, rejestracji on-line, rozliczeń finansowych czy zarządzania stanem magazynowym.

Zacznij komfortową i optymalną pracę korzystając z 1 wszechstronnego rozwiązania, gdzie dzięki jednemu adresowi w przeglądarce i  loginowi zapanujesz nad pracą całej przychodni. Wypróbuj Aurero i poczuj różnicę.

  • Intuicyjny kalendarz

Czas jaki Pacjent musi poświęcić na wizytę jest ważnym standardem obsługi. Można korzystać z prostego kalendarza do wizyt, można korzystać z kalendarza Google, można nawet korzystać z zeszytu do obsługi pacjentów i uważać, że więcej nie potrzeba do codziennej pracy. Ale dlaczego wybierać Fiata skoro w naszym zasięgu jest nowy Mercedes?

Dzięki kalendarzowi Aurero zoptymalizujesz czas obsługi Pacjentów poprzez zmniejszenie liczby wymaganych kliknięć, poprzez inteligentne podpowiedzi skrócisz czas szukania niezbędnych informacji, a dzięki integracji z urządzeniami zewnętrznymi (jak np. drukarka fiskalna) oszczędzisz cenny czas zespołu.

  • Rozliczenia finansowe

Czy płatność za warzywa na ryneczku różni się od płatności w przychodni? Ktoś może stwierdzić, że to ”po prostu wpłata”. My jednak uważamy, że warto oznaczyć za co i u kogo (którego lekarza) nastąpiła dana wpłata, a następnie mieć możliwość zbiorczej analizy danych finansowych niezbędnych do planowania rozwoju gabinetu czy przychodni (doboru lekarzy oraz usług).

Rejestracja medyczna może dostrzec odczuwalną różnicę także w prostych czynnościach jak rozliczenia. Zamiast ręcznego nabijania kwoty na kasę, wystarczy kliknąć w Aurero oznaczając dodanie wpłaty, a zintegrowana drukarka fiskalna sama wydrukuje rachunek. Chcesz wprowadzić światowej klasy rozwiązania do swojej przychodni? Fakturę dla Pacjentów (także na firmę) dodasz za pomocą jednego kliknięcia, a po wizycie zostanie ona wysłana na skrzynkę pocztową Pacjenta niczym amerykański Uber.

  • Automatyczne powiadomienia głosowe i SMS

Nieobecności Pacjentów to koszmar lekarzy i managerów przychodni. Pacjenci zapisują się i nie przychodzą – może zapominają, a może nie mogą się dodzwonić żeby odwołać wizytę? Z pomocą i tym razem przychodni Aurero – dzięki automatycznym powiadomieniom SMS, Pacjenci otrzymają przypomnienie o nadchodzącej wizycie, a w celu ominięcia problemu nieodwołanych wizyt, Aurero automatycznie zadzwoni do Pacjentów przypominając im głosowo o wizycie wraz z możliwością głosowego lub numerycznego (klikając odpowiednie cyfry na klawiaturze telefonu) potwierdzenia lub odwołania rezerwacji.

Jeśli chcesz wypróbować najnowsze rozwiązania technologiczne i zniwelować problem nieobecnych Pacjentów – wypróbuj Aurero już dziś.

  • Wtyczka na stronę internetową

Pacjenci wchodzą na stronę i szukają informacji oraz możliwości bezpośredniego kontaktu z przychodniami – to fakt. Część z nich chce porozmawiać od razu, część jednak wolałaby, aby zadzwonić do nich o określonej porze.

Z pomocą przychodzi wtyczka Aurero na Twoją stronę internetową. Wystarczy umieścić krótki kod, a Twoja strona umożliwi Pacjentom zamawianie połączeń telefonicznych za pomocą jednego kliknięcia. Statystyki nie kłamią – możesz dzięki temu zyskać nawet do 75% więcej zgłoszeń ze swojej strony internetowej.

  • Wbudowany czat

Czy w Twojej przychodni pracuje kilku pracowników? Jeśli tak, to zapewne wiesz, jak ważna jest komunikacja w każdej firmie. Zamiast chodzenia (np. z rejestracji do lekarzy) czy dzwonienia lub pisania na Facebook’u, Whatsappie, czy innych aplikacjach (np. między pracownikami rejestracji lub z managerem), zespół Twojej przychodni zyska nowe narzędzia do zoptymalizowania codziennej pracy. Wbudowany czat Aurero umożliwia kontakt między pracownikami lub całymi działami (np. lekarz do zespołu rejestracji medycznej) sprawiając, że komunikacja w Twojej przychodni zyska zupełnie nową jakość pomagając Ci w rozwijaniu działalności.

  • Elektroniczne zgody pacjentów

Dokumentacja papierowa zarówno w przychodniach jak i gabinetach rośnie każdego dnia. Sama Elektroniczna Dokumentacja Medyczna nie rozwiązuje w pełni tego problemu. Spoglądając na szafy pełne papieru można się zastanowić ile to wszystko kosztowało, jak ciężko odnaleźć w nich wybrane dokumenty, a nawet ile drzew zostało poświęconych na wytworzenie naszych archiwów.

Wcale nie musi to tak wyglądać. Dzięki Aurero Pacjenci mogą podpisywać wszystkie zgody (RODO, udostępnianie dokumentacji czy informowanie, zgody zabiegowe i oświadczenia NFZ) w formie elektronicznej. Wystarczy tablet lub telefon, a archiwa przestaną nieustannie zwiększać swoją objętość.

  • Jak powinna wyglądać nowoczesna rejestracja medyczna?

Najważniejsza jest świadomość konieczności zmian, by utrzymywać standardy obsługi Pacjentów na najwyższym poziomie.
Pod uwagę należy wziąć wiele aspektów pracy rejestracji medycznej, lekarzy, managerów i obowiązujących procedur działań.

Chcesz sprawić by w Twoją przychodnię wraz z całym zespołem tchnąć nowe życie?
Uruchom Aurero i zobacz jak dużo możesz zyskać.

Formularz wysłany pomyślnie !

Nasz zespół już pracuje nad

przygotowaniem Twojej wersji Aurero.

Już za chwilę (zazwyczaj zajmuje to do 5 minut) na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz informacje niezbędne do zalogowania się do swojej wersji demonstracyjnej.

W międzyczasie, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dbamy o Twój cenny czas – jeśli chcesz porozmawiać z nami i dowiedzieć się jak możemy pomóc rozwijać Twój biznes, wybierz dogodny termin spotkania klikając w poniższy link:

https://calendly.com/urszula-strybel/aurero-demo-tour?month=2024-02
Oops! Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.