12.5.2022

Jakie udogodnienia możesz wprowadzić w obsłudze pacjenta w poradni psychologiczno – psychiatrycznej?

Wróć do wszystkich wpisów

Do poradni psychologicznych i psychiatrycznych zgłaszają się pacjenci w trudnym okresie swojego życia, szczególnie wrażliwi i łatwo zniechęcający się do podjęcia jakiegokolwiek działania, które wymagałoby zbyt wiele zaangażowania z ich strony.

Komunikacja z takim pacjentem to wyjątkowo trudne wyzwanie, a dbałość o jego komfort to podstawowe zadanie jakie stoi przed placówkami specjalizującymi się w leczeniu schorzeń w obszarze zdrowia psychicznego.

Ułatw pacjentowi rejestrację na wizyty

Rejestracja na wizyty to element decydujący o rozpoczęciu terapii przez pacjenta. Na co powinieneś zwrócić uwagę, aby pacjenta zachęcić do umówienia konsultacji? Spraw, by rejestracja była nie tylko łatwo dostępna dla pacjenta w każdej sytuacji, ale też maksymalnie prosta. Jak zwiększyć dostępność rejestracji i jednocześnie oddać pacjentom komfortowe dla nich sposoby umawiania wizyt? Dobrym pomysłem będzie rejestracja online, bezpośrednio na stronie internetowej poradni lub portal znanylekarz.pl zintegrowany z terminarzem wizyt. W połączeniu z rejestracją telefoniczną, poprzez czat na stronie lub za pomocą wiadomości email – to kompletny wachlarz możliwości, które z pewnością docenią pacjenci. Co więcej, wygodna, szybka i prosta rejestracja na wizyty zachęca pacjentów do interakcji i podjęcia najważniejszego kroku – umówienia pierwszej wizyty i rozpoczęcia terapii.

Sprawdź moduł dla Rejestracji medycznej w systemie Aurero.

Udostępnij pacjentom różne formy konsultacji

Konsultacja stacjonarna, w gabinecie, to nie jedyna forma wizyty, jaką możesz zaoferować swoim pacjentom. Specyfika profesji takich jak psychologia i psychiatria pozwala na wykorzystanie zdalnych form konsultacji: przez telefon, czat lub za pomocą videoczatu. Są to kanały komunikacji z pacjentem szczególnie przydatne podczas kontynuacji terapii lub wtedy, gdy pacjent mieszka daleko od poradni i dojazd jest dla niego barierą.

W takiej sytuacji to właśnie dostępność tych form konsultacji może sprawić, że pacjent zdecyduje się na terapię w Twojej poradni lub nie zrezygnuje z niej i będzie ją kontynuował.

Zobacz, jakie możliwości dla poradni psychologicznych i psychiatrycznych daje moduł telemedyczny.

Komunikuj się systematycznie: przypominaj o umówionych wizytach i bądź w kontakcie, kiedy pacjent tego potrzebuje

Pacjent, który znajduje się w trudnym położeniu, a jego głowa obciążona jest skomplikowanymi emocjami, może nie pamiętać o umówionej wizycie lub samodzielnie nie zabiegać o kontakt z poradnią. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Wyjść pacjentowi naprzeciw. Komunikacja SMS to minimum, które warto wdrożyć do opieki nad pacjentem. Wysyłaj pacjentowi przypomnienia o wizytach, ważne informacje lub po prostu sprawdzaj, jak się dziś czuje.

Podczas wizyty skup się na pacjencie, sprawnie wypełniając dokumentację medyczną

Przygotuj szablony dokumentów, z których skorzystasz w trakcie wypełniania dokumentacji pacjenta podczas wizyty. W ten sposób okażesz Twojemu pacjentowi maksimum uwagi, poświęcając mu cały swój czas i skupisz się na jego problemie, zamiast na formalnościach.

W systemie dla poradni psychologicznych i psychiatrycznych Aurero znajdziesz intuicyjny i prosty moduł Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Nie zabieraj zbyt wiele czasu pacjentowi na formalności po wizycie

Placówka dobrze zorganizowana to taka, w której pacjent nie czuje, że marnuje czas. Nie pozwól, aby Twój pacjent poczuł zniecierpliwienie, które skutecznie zniechęci do korzystania z usług Twojej poradni. Przyspiesz wszystkie procesy związane z obsługą pacjenta przed i po wizycie. Warto, byś zadbał o wygodne formy płatności za konsultacje, również te internetowe, jak PayU. Przydadzą się do pobierania płatności za wizyty stacjonarne, jak również telekonsultacje. Gdy wybierasz oprogramowanie dla swojej poradni, zwróć uwagę, aby gwarantowało dobrą komunikację między personelem medycznym i personelem rejestracji. Wówczas pacjent nie musi przekazywać po wizycie żadnych informacji, a recepcja doskonale wie, jak rozliczyć wizytę.

Planuj kolejne wizyty w terminarzu, zanim pacjent opuści gabinet

Nie pozostawiaj umawiania cyklu terapii po stronie pacjenta. Możesz zaplanować kolejne terminy wizyt razem z nim, na koniec aktualnej wizyty, w wygodnym terminarzu, który jest zintegrowany z portalem znanylekarz.pl. Tym samym zablokujesz dostępność terminów zarówno w terminarzu Aurero, jak i na portalu. Masz wtedy pewność, że pacjent nie zapomni o umówieniu kolejnych konsultacji. Zostaną one zaplanowane zgodnie z zaleceniami i w odpowiednich odstępach czasu, aby terapia mogła przynieść najlepsze rezultaty.

Wystawiaj wygodnie e-recepty Rpw, również na leki recepturowe

Dla specjalistów psychiatrii ważna jest możliwość szybkiego wystawienia recepty Rpw z poziomu modułu EDM. Zwłaszcza w przypadku specyficznych dawek substancji w lekach recepturowych, proces wystawienia takiej recepty staje się czasochłonny i przedłuża czas trwania wizyty, jednocześnie zwiększając dyskomfort pacjenta oczekującego na wystawienie takiej recepty. Na szczęście nie musi tak być. Zdefiniuj szablony najczęściej wypisywanych leków recepturowych i wykorzystuj je wystawiając e-recepty podczas wizyty. To dobry sposób na zoptymalizowanie czasu trwania wizyty oraz skupienie się podczas niej na tym, co najważniejsze – na pacjencie.

Zorganizuj personelowi wsparcie w codziennej obsłudze pacjenta i komunikacji z nim

Pomoże Ci w tym zestaw narzędzi, które kompleksowo dbają o pozytywne doświadczenie pacjenta w Twojej poradni.

  • Moduł dla Rejestracji
  • Telemedycyna z dedykowanym Portalem Pacjenta
  • Automatyczne powiadomienia SMS
  • Integracja z portalem znanylekarz.pl
  • Wygodny, intuicyjny w obsłudze i prosty moduł EDM z szablonami dokumentów
  • Możliwość wystawiania e-recept na leki z kategorii Rpw, również leki recepturowe.

Chcesz poznać możliwości systemu Aurero dla poradni psychologicznych i psychiatrycznych? Wypełnij poniższy formularz i zamów wersję testową lub prezentację systemu.

Formularz wysłany pomyślnie !

Nasz zespół już pracuje nad

przygotowaniem Twojej wersji Aurero.

Już za chwilę (zazwyczaj zajmuje to do 5 minut) na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz informacje niezbędne do zalogowania się do swojej wersji demonstracyjnej.

W międzyczasie, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dbamy o Twój cenny czas – jeśli chcesz porozmawiać z nami i dowiedzieć się jak możemy pomóc rozwijać Twój biznes, wybierz dogodny termin spotkania klikając w poniższy link:

https://calendly.com/magdalena-simko/30min?month=2024-07
Oops! Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.