20.9.2023

Jak sztuczna inteligencja pomaga już dziś placówkom medycznym?

Wróć do wszystkich wpisów

Aurero miało przyjemność współpracować z Centrum Medycznym All-Med w Łodzi, wielospecjalistyczną placówką medyczną obsługującą ogromną bazę pacjentów liczącą ponad 100 tysięcy osób i posiadającą zespół ponad 250 specjalistów. Podczas naszej współpracy, stanęliśmy przed powszechnym problemem, z którym boryka się wiele placówek medycznych w Polsce – niepełnymi grafikami lekarzy i wynikającą z tego trudnością w przyjęciu sporej liczby pacjentów.

Wyzwanie to stało się jeszcze bardziej uciążliwe po przenosinach All-Med do nowego, większego obiektu, wymagającego skalowalnego rozwiązania do efektywnego zarządzania rosnącą liczbą pacjentów i ambitnymi planami ekspansji.

Co wykazała analiza problemu?

W odpowiedzi na wyzwania stojące przed centrum medycznym All-Med, Aurero przeprowadziło dogłębną i szczegółową analizę, koncentrując się na zrozumieniu potrzeb kluczowych interesariuszy w ekosystemie opieki zdrowotnej: pacjenta, lekarza i menedżera.

Dostrzegając potrzebę zwiększenia komfortu pracy i optymalizacji czasu dla lekarzy, a także konieczność dynamicznego rozwoju placówki oraz zrównoważonej marży biznesowej dla menedżerów, nasze podejście zostało opracowane tak, aby zachować równowagę, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie i zadowolenie pacjentów.

Wypracowane rozwiązanie

Nasze innowacyjne rozwiązanie zaczyna się już od pierwszej interakcji pacjenta z All-Med, niezależnie od tego, czy jest to rozmowa telefoniczna, czy rejestracja online. Płynnie zintegrowaliśmy Aurero z istniejącymi systemami, obejmującymi centralę telefoniczną call center i system rejestracji online na stronie internetowej.

Wykorzystując zaawansowane modele sztucznej inteligencji przeszkolone na rzeczywistych danych All-Med i przetwarzając nagrania rozmów na tekst, Aurero  ocenia ponad milion zdarzeń każdego miesiąca i przedstawia ponad 50 kluczowych wskaźników biznesowych zespołowi zarządzającemu do cotygodniowego monitorowania.

  1. Gdy tylko pacjent dzwoni do przychodni, na podstawie treści rozmowy rozpoznawany jest jej efekt końcowy (m.in. brak odpowiedniego terminu) wraz z kontekstem specjalizacji lub danego lekarza. Jest to możliwe dzięki przetwarzaniu nagrań rozmów na tekst oraz analizy treści rozmów przez zaawansowane modele sztucznej inteligencji, które są wytrenowane na rzeczywistych danych All-Med.
  2. Na 2 dni przed wizytą, każdy pacjent otrzymuje powiadomienie z prośbą potwierdzenia wizyty i możliwością bezpośredniej odpowiedzi. W przypadku zwolnienia terminu, osoby, którym wcześniej nie udało się zapisać, otrzymują stosowne powiadomienie. Z jednej strony Pacjenci, którzy nie są w stanie dotrzeć na wizytę, zwalniają termin dla innych. Z drugiej strony, osoby, które w ostatnim czasie kontaktowały się z placówką medyczną otrzymują informacje, która rozwiązuje napotkany problem – otrzymują możliwość skorzystania z usług specjalistów, których terminy nie były dostępne w chwili gdy kontaktowali się z All-Med.
  3. Pacjenci, którzy potwierdzili swoją obecność otrzymują możliwość dodania informacji dla lekarza, na podstawie których sztuczna inteligencja GPT generuje część wywiadu medycznego, którą lekarz widzi zaraz po otworzeniu wizyty skupiając uwagę medyków na pacjencie zamiast na nadmiarowych formalnościach. To bezpośrednio oszczędza czas lekarzy, którzy zyskują cenny czas dla Pacjenta zamiast poświęcać go jak dotychczas na formalności.

Rezultaty dla biznesu

Wdrożenie naszego rozwiązania przyniosło wymierne i znaczące rezultaty dla Centrum Medycznego All-Med. Personel medyczny z zadowoleniem przyjął automatyzację tworzenia dokumentacji, co zaowocowało znacznym zmniejszeniem liczby opóźnień w wizytach o 8% i imponującym wzrostem realizacji harmonogramu o 14%.

Niezwykłym osiągnięciem było ustanowienie rekordu przez jedną ze specjalistek – jej harmonogram wizyt został wypełniony w ciągu  6 minut od opublikowania w systemie.

Aurero to innowacyjne rozwiązanie, które skutecznie odpowiada na palące wyzwania związane z nowoczesną opieką zdrowotną, zwiększając dostęp do specjalistów i optymalizując codzienne operacje lekarzy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Aurero rewolucjonizuje rozwiązania dla służby zdrowia? Skontaktuj się z nami już dziś przy pomocy poniższego formularza, aby odkryć innowacyjne podejście, które może przekształcić Twoją placówkę medyczną. Wspólnie kształtujmy przyszłość opieki zdrowotnej!


Formularz wysłany pomyślnie !

Nasz zespół już pracuje nad

przygotowaniem Twojej wersji Aurero.

Już za chwilę (zazwyczaj zajmuje to do 5 minut) na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz informacje niezbędne do zalogowania się do swojej wersji demonstracyjnej.

W międzyczasie, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dbamy o Twój cenny czas – jeśli chcesz porozmawiać z nami i dowiedzieć się jak możemy pomóc rozwijać Twój biznes, wybierz dogodny termin spotkania klikając w poniższy link:

https://calendly.com/urszula-strybel/aurero-demo-tour?month=2024-02
Oops! Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.