14.5.2020

Fizjoterapeuci pomagają zdalnie poprzez telerehabilitację

Wróć do wszystkich wpisów

Zdalna opieka medyczna stała się obecnie normą. Jest w pełni bezpieczna w dobie pandemii, ale też pacjent może wygodniej i szybciej z niej skorzystać. Wielu pacjentów, początkowo sceptycznych względem telekonsultacji, doceniło tę formę kontaktu z lekarzem. Podobnie lekarze, początkowo niepewni, czy telewizyty odpowiednio zabezpieczą potrzeby ich pacjentów, dostrzegli w nich wiele zalet i możliwości. Zdalna opieka lekarska jest dziś niezwykle potrzebna. Tak samo zdalna opieka fizjoterapeuty. Dlatego fizjoterapeuci decydują się pomagać swoim pacjentom podczas video konsultacji – ponieważ wiedzą, że jest to skuteczne. Podkreślają przy tym, że terapia ruchowa, a więc forma terapii możliwa do zrealizowania w formie video konsultacji, jest znacznie bardziej skuteczna niż terapie bierne, jak masaż, które dają tylko krótkotrwałe efekty. Włączenie telerehabilitacji do planu leczenia pacjenta jest więc dla niego ogromną szansą na skuteczną terapię.

Jak wygląda telerehabilitacja?

Oprócz tego, że lekarz i pacjent są od siebie oddaleni, sesja nie różni się od wizyty stacjonarnej. Fizjoterapeuta rozpoczyna konsultację od zebrania dokładnego wywiadu, pytając o aktualne dolegliwości, ale też przebyte urazy, schorzenia, czy operacje . Następnie analizuje przesłane wyniki badań i testuje funkcjonalnie pacjentów. Podczas oceny funkcjonalnej, pacjent wykonuje samodzielnie zalecone przez fizjoterapeutę testy. Po dokładnej analizie, fizjoterapeuta dobiera indywidualnie dla pacjenta odpowiednie ćwiczenia, a następnie w czasie rzeczywistym sprawdza, czy pacjent wykonuje je poprawnie. Pacjent podczas konsultacji jest również edukowany z technik autoterapii. Czas trwania video konsultacji jest taki sam, jak wizyty w gabinecie. Sesja trwa zazwyczaj 50-60 minut.

Fizjoterapeuci Mobilemed pomagają pracownikom szpitali, przeciążonym pracą, wykorzystując video konsultacje

Personel medyczny jest w obecnej sytuacji szczególnie narażony na ogromne przeciążenie psychofizyczne. Skutkiem są bóle kręgosłupa, barków, czy nadgarstków – to najczęściej zgłaszane dolegliwości.  Jeśli jesteś pracownikiem szpitala, od 11 maja możesz skorzystać z bezpłatnej, zdalnej pomocy fizjoterapeuty Mobilemed i rozprawić się z dolegliwościami układu ruchu, spowodowanymi przeciążeniem w pracy.

1-godzinne videokonsultacje prowadzone będą przy wykorzystaniu platformy telemedycznej Aurero. Pielęgniarki, lekarze i ratownicy medyczni dowiedzą się podczas konsultacji, jakie ćwiczenia będą dla nich najlepsze oraz poznają techniki autoterapii, które mogą zastosować, aby pożegnać istniejące dolegliwości i zapobiegać pojawieniu się kolejnych.

Aby dokonać rezerwacji wizyty wystarczy wejść na stronę www.mobilemed.pl i wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer 544 440 000.

Więcej informacji o akcji Mobilemed.

Wykorzystanie platformy telemedycznej Aurero w telerehabilitacji

Fizjoterapeutów Mobilemed w akcji #fizjoterapeucimedykom wspiera nasza platforma telemedyczna, która umożliwia prowadzenie wysokiej jakości video konsultacji.

Platformę telemedyczną Aurero od powszechnie znanych komunikatorów odróżnia przede wszystkim jej kompleksowość i fakt, że jest ona przystosowana do świadczenia opieki medycznej. Zaszyte w niej funkcjonalności pozwalają na bezpieczne i sprawne prowadzenie konsultacji zdalnych, ale również stacjonarnych. Aplikacja Aurero w połączeniu z platformą telemedyczną jest znakomitym narzędziem organizującym pracę fizjoterapeuty. Dużym udogodnieniem jest możliwość rejestracji online dla pacjentów. Również wywiad i przepływ informacji wśród fizjoterapeutów jest znacznie usprawniony. Interaktywny model pacjenta pozwala na wizualizację dolegliwości i obrazową analizę postępów terapii. Wywiad staje się natomiast dokładniejszy, a jednocześnie zajmuje mniej czasu podczas konsultacji dzięki możliwości tworzenia ankiet dla pacjentów .

Telerehabilitacja zastąpi standardowe wizyty?

Z pewnością nie. Jest jednak ich znakomitym uzupełnieniem, gdyż pozwala na włączenie ćwiczeń do codziennej rutyny pacjenta. A to znacznie zwiększa sukces rehabilitacji. W obecnej sytuacji epidemicznej telerehabilitacja odgrywa szczególną rolę, gdyż nie wymaga kontaktu osobistego fizjoterapeuty z pacjentem. W czasie izolacji, pacjent nie musi rezygnować z rehabilitacji, co zdecydowanie negatywnie odbiłoby się na jego stanie zdrowia. Możliwość kontynuacji ćwiczeń we własnym domu, ale pod czujnym okiem specjalisty to największa zaleta videokonsultacji. Nadzór fizjoterapeuty w czasie rzeczywistym nad prawidłową techniką wykonywania ćwiczeń przez pacjenta zupełnie eliminuje ryzyko błędów i przyczynia się do jeszcze większej skuteczności rehabilitacji.

Formularz wysłany pomyślnie !

Nasz zespół już pracuje nad

przygotowaniem Twojej wersji Aurero.

Już za chwilę (zazwyczaj zajmuje to do 5 minut) na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz informacje niezbędne do zalogowania się do swojej wersji demonstracyjnej.

W międzyczasie, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dbamy o Twój cenny czas – jeśli chcesz porozmawiać z nami i dowiedzieć się jak możemy pomóc rozwijać Twój biznes, wybierz dogodny termin spotkania klikając w poniższy link:

https://calendly.com/urszula-strybel/aurero-demo-tour?month=2024-02
Oops! Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.